SME

Bugár odmietol Fica, tisíce ľudí pochodovali proti fašizmu (minúta po minúte)

Prezident Kiska poverí zostavením vlády Fica.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

 

Prečítajte si tiež: Prezident Kiska Kotlebu na povolebné rokovania nepozval Čítajte 

Dianie po voľbách sme sledovali minútu po minúte:

22:00 Prvý pracovný deň po voľbách priniesol množstvo udalostí. Tu je ich prehľad, spravodajstvo minúta po minúte končíme.

21:50 Po nedeli sa ako pravdepodobnejšie zdá vytvorenie pravicovej vlády. Tomuto scenáru dávajú väčšiu šancu než vláde vedenej Smerom vyjadrenia predsedu Siete Radoslava Procházku a šéfa strany Most-Híd Bélu Bugára. Prečítajte si viac v článku reportéra SME Jána Krempaského.

Prečítajte si tiež: Aj Bugár a Procházka chcú pravicovú vládu, Kollár účasť na vláde vylučuje Čítajte 

21:40 Osem percent voličov si pozvalo do spoločného domu parlamentnej demokracie neonacistu so všetkým, čo k nemu a k jeho družine patrí. S hajlovaním pri Tisovom hrobe, s pozdravom „na stráž“, bagrami namierenými na rómsku osadu, s predstavou štátu len pre Slovákov, alebo nazývaním národného povstania proti nacistom jednoducho „pučom“, píše šéfredaktorka denníka SME Beata Balogová.

Prečítajte si tiež: Netreba hľadať pre Kotlebu jemnejšie výrazy Čítajte 

21:20 Tipujúci boli oveľa bližšie skutočným výsledkom, než preferenciám. podľa vlastných odhadov. „Na tipovaní volieb v Niké ľudia celkovo slušne zarobili. Vyhrali výrazne viac ako vsadili. Veľa z nich uhádlo aj tie najväčšie prekvapenia volieb,“ povedal Richard Slušný, riaditeľ pre kurzové stávky.

Podobne to dopadlo aj v prípade Fortuny. „Víťazom týchto volieb sú tipujúci, na voľbách sme určite nezarobili. Vysokým kurzom na prekvapenia Slováci neodolali a hlavne druhé miesto SaS stávkové kancelárie určite nepotešilo,“ hovorí marketingový manažér spoločnosti Tibor Švarda. Prečítajte si viac v článku Zuzany Matkovskej.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

21:00  Richard Sulík sa zmenil, hovoria jeho kolegovia zo strany. Je tímovejší, nebráni sa kompromisom a má na to, aby bol schopným lídrom pravice, možno aj budúcim premiérom. Prečítajte si viac v článku reportérky SME Lucie Krbatovej.

Prečítajte si tiež: Kritizuje EÚ, nechce utečencov, najsilnejší z pravice. Zvládne Sulík jej líderstvo? Čítajte 

20:57 "Našou prioritou je rokovať o stabilnej pravicovej vláde. Na rokovania so Smerom nepôjdeme," povedal Bugár. Predsedníctvo hodnotilo výsledok volieb, strana získala 6,5 percenta, čo je 11 poslaneckých mandátov. Informovala TASR.

20:45 Vyše 200 ľudí sa v pondelok podvečer zišlo na banskobystrickom Námestí SNP, aby povedalo "nie" fašizmu a zapálilo sviečky, z ktorých vytvorili kruh. Ľudia v rukách držali transparenty s preškrtnutými hákovými krížmi a heslami ako "Banská Bystrica nie je ultrapravica", "Nedovoľme, aby sa zopakovala história" alebo "Zbohom zdravý rozum".

Akí ľudia volili Kotlebu?

20:27 Strana Most-Híd nepôjde na rokovanie so Smerom, preferuje totiž stabilnú pravicovú vládu. Dohodlo sa na tom dnešné predsedníctvo strany, rozhodnutie oznámil predseda Béla Bugár. "Našou prioritou je rokovať o stabilnej pravicovej vláde. Na rokovania so Smerom nepôjdeme," povedal Bugár. Predsedníctvo hodnotilo výsledok volieb, strana získala 6,5 percenta, čo je 11 poslaneckých mandátov.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Podľa Mosta-Híd nie je normálne, že sa do parlamentu dostali extrémistické a nesystémové sily. "Vyjadrili sme nad tým nepokoj," poznamenal. Spoluprácu so Smerom-SD vylúčila SaS aj OĽaNO. Na rokovania nepôjde ani #Sieť a najnovšie teda ani Most-Híd. Boris Kollár zo Sme rodina podporí len pravicovú vládu, Smer-SD tiež odmieta. V SNS je to 50 na 50. Keďže #Sieť aj Most-Híd odmietajú rokovať so Smerom-SD, Robert Fico zrejme vládu nezostaví.

19:40 Ľudia na preplnenom námestí SNP pri pohľade na dav končiaci na Kamennom námestí začali spontánne tlieskať. O pár minút sa dav rozišiel.

19:30  V sprievode sú aj ľudia zo zahraničia. „Ide o to, aby sa extrémizmus vo vláde nestal akceptovaným. Ani tu, ani nikde inde. Musíme si spomenúť na nie tak dávnu históriu Európy. Všetko sa to stalo, pretože to ľudia ako ja a vy dopustili," hovorí španielska študentka histórie Ana Garcia Marquez.

19:15 Hustý dav zapĺňa Hviezdoslavovo námestia po celej jeho dĺžke a ľudia sa k sprievodu stále pridávajú. Príslušník polície odhadol cez 3500 ľudí. Vekové zlozenie je rôzne, ale prevládajú ľudia medzi 20-30. „Nikdy som nemyslela, že ešte niekedy budem brojiť proti násilnému režimu," hovorí sedemdesiatnička Žaneta Liptáková. Najhoršie podľa nej je, že tentokrát bolo na výber. Ide sa cez centrum späť na SNP.

 

19:00 Bratislavou pochoduje počas pochodu Antifašistická mobilizácia - Nikdy neprejdete! už určite viac ako 1500 ľudí. Ide sa cez Michalskú branú. Na transparentoch a odznakoch dominujú preškrtnuté hakového kríža, ale aj Kotleba. „Prišiel som z Prešova. Záležalo mi na tom, aby som pomohol ukázať, že za ľudskosťou stoji viac ľudí než za maskovaným ľudáctvom," hovorí informatik Tomáš Hudák.

18:56 Béla Bugár dostal mandát na rokovanie o pravicovej vláde. Na otázku, či aj s účasťou SNS povedal, že mandát na jej tvorenie má Richard Sulík a im ide o presadenie vlastných programových priorít.

18:50 V dave je aj Eduard Chmelár a Milan Ftáčnik, ktorý sa na antifašistických akciách objavuje pravidelne. Síce rešpektuje rozhodnutie voličov, ale považuje za dôležité vyjadriť nesúhlas s tým, čo kotlebovci predstavujú.

18:45 V Smere si vedia predstaviť vládu zloženú zo štyroch strán, aj keď doteraz Robert Fico takéto široké zoskupenia označoval za zlepenec. Podľa informácií agentúry SITA v Smere začali diskutovať o vytvorení vlády so Slovenskou národnou stranou (SNS), Mostom-Híd a Sieťou.

Jednotliví predstavitelia strany už sa so zástupcami týchto strán stretli. Po návrate zo zahraničia sa má do rokovaní zapojiť aj predseda Smeru Robert Fico, ktorý má v utorok dostať poverenie na vytvorenie vlády od prezidenta SR Andreja Kisku.

18:23 Na námestí SNP sa schádzajú demonštranti, odhadom asi 400-500. Protestujú proti fašizmu. Sprievod vyráža. V dave je aj Pavel Traubner, čestný predseda Ústredného zväzu Židovských náboženských obcí. To, že prezident Andrej Kiska neprijal Mariána Kotlebu je mu sympatické a nepovažuje to za neúctu k voličom.

18:22 Najviac ľudí s vyšším vzdelaním volilo vo víkendových voľbách stranu SaS a pre stranu znamenali aj najväčšiu časť z celkového počtu voličov.

18:09 Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány v pondelok odovzdal predsedovi Národnej rady SR Petrovi Pellegrinimu (Smer) zápisnicu o výsledkoch sobotných parlamentných volieb.

17:51 Dať si čaj v Martinuse s budúcim voličom a jedným z duchovných otvorene podporujúcich Mariana Kotlebu je nevšedný zážitok. Šiel si tam vyzdvihnúť jednu útlu knižku o úspešných politikoch slovenských dejín od Milana Krajniaka. Bolo to dva týždne pred voľbami.

Prečítajte si tiež: Keď duchovní znova čítajú fašistov Čítajte 

17:40  Krajskí predsedovia KDH vyzvali predsedu hnutia Jána Figeľa, aby odstúpil z funkcie predsedu KDH. Dnes sa na stretnutí na tom zhodli predsedovia
všetkých ôsmich krajov. Zároveň toto stanovisko Figeľovi oznámili, ten ho zobral na vedomie.

Prečítajte si tiež: KDH musí zásadne vymeniť vedenie, myslí si Čarnogurský Čítajte 

17:30  Napriek tomu, že slovenský premiér Robert Fico plánoval odísť z dnešného summitu v Bruseli skôr, pravdepodobne absolvuje celú agendu. Dôvodom je zmena programu, ktorú ohlásil predseda Európskej rady Donald Tusk. Súvisí to s novými požiadavkami, s ktorými na rokovanie prišiel turecký premiér Ahmet Davutoglu.

K pracovnému obedu s predstaviteľmi Turecka a pracovnému zasadnutiu Európskej rady tak ešte pribudne večera lídrov európskej dvadsaťosmičky s Davutogluom.

17:23 Po voľbách najsilnejšia pravicová vláda Sloboda a Solidarita na zajtra 10:00 ohlásila tlačovú konferenciu. V Liberálnom dome v Bratislave sa pred novinárov postavia Richard Sulík, Lucia Nicholsonová, Jozef Mihál, Ľubomír Galko, Jana Kiššová a Martin Poliačik. Strana chce zhodnotiť výsledky parlamentných volieb.

16:55 Kotlebu vo voľbách nevolili extrémisti, skutočných extrémistov Kotleba zradil. Viac vo videu vysvetľuje reportér SME Roman Cuprík.

16:30 Od 16:00 rokuje predsedníctvo strany Most-Híd. Predpokladá sa, že lídri rokujú o tom či pôjdu do vlády s SNS alebo so Smerom. Na mieste je reportér SME Ján Krempaský.

15:38  Radoslav Procházka a jeho Sieť nepôjde na rokovanie o zostavení vlády so Smerom. So Sulíkom si rokovanie podľa vlastných slov predstaviť vie, aj keď tento scenár nie je ešte aktuálny.

Šéf Siete si vie predstaviť aj širokú stredopravú vládu s SNS, ak by sa v nej jeho strana nenachádzala, nemá problém s podporou takejto vlády. 

Či sa podarí zostaviť takúto stredopravú vládu, to podľa Procházku závisí od predstaviteľov strán, ktoré dostali mandát. "Akýkoľvek ďalší postoj prispôsobíme krokom prezidenta," avizovala.

"Pre nás má akákoľvek účasť vo vláde zmysel len vtedy, ak je nástrojom na presadenie obsahu. Pre nás dokonca ani len priama účasť v takejto vláde nemusí byť podmienkou jej podpory. Nám nejde o to mať kreslo alebo rezort, ale aby sa presadili niektoré veci," dodal.

Prečítajte si tiež: Procházka si vie predstaviť stredopravú vládu s SNS Čítajte 

15:24 Výber, či premiérom bude ľavicový, alebo pravicový xenofób, ktorý bude vládnuť s podporou SNS, to je pre Slovensko i jeho miesto v Európe tragédia. Píše Luboš Palata.

15:01 Ako posledný prišiel do prezidentského paláca predseda Siete Radoslav Procházka.

Prečítajte si tiež: Kollár chce len ticho podporovať pravicovú vládu Čítajte 

14:37 Líder Sme rodina Boris Kollár sa nechce zamazať priamou účasťou v pravicovej vláde, je však ochotný ju podporovať.  Za vypočítavosť zo svojej strany to nepovažuje.

 "Ja som s tým neprišiel dnes, ale ešte pred voľbami. Politici sú prepojení na oligarchov a toto nájdete aj pri pravici. Môj politický papier je čistý, nie je tam žiadna škvrna. Aj pravica je v tom namočená, pozrite si kauzu Gorila," odporučil Kollár.

Dohoda medzi pravicovou vládou bude mať podľa neho podobu písomnej zmluvy, v ktorej bude uvedené čo chce jeho strana presadiť. Bude tam tiež napísané, že sa zaväzuje podporovať prípadnú pravicovú vládu.

Podporu vládnym návrhom potom sľubuje aj v prípade, ak by s nimi nesúhlasil. Do vlády Sme rodina nepôjde, ani keby ho volal Smer a ani v situácii, že by hrozili predčasné voľby. 

Kollár sa podľa vlastných slov ešte dnes stretne so Sulíkom, ten mu však ešte nevolal. 

14:16  Predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány odovzdal predsedovi Národnej rady SR Petrovi Pellegrinimu (Smer) zápisnicu o výsledkoch sobotných parlamentných volieb.

Pellegrini podľa vlastných slov očakával, že sa do parlamentu dostane menej ako osem politických strán. 

Zároveň dúfa, že sa podarí čo najskôr zostaviť vládu, ktorá bude mať odborné kapacity na to, aby dokázala viesť krajinu ďalšie štyri roky.

"Aby mala odbornú kapacitu na to, aby zvládla výzvy, pred ktorými bude Slovenská republika v najbližších mesiacoch a rokoch stáť," dodal. 

14:01 Na rokovanie k prezidentovi prišiel predseda strany Sme Rodina Boris Kollár, sprevádzal ho Milan Krajniak.

13:52 „Sám sa vyjadril, a nikto to nepoprel, že ušetril 18 miliónov. Porobil cesty, chodníky, sme počuli,“ povedala pre nášžiar.sk Anna Dekýšová spolu s manželom v obci Dolná Trnávka, kde strana ĽS Naše Slovensko Mariana Kotlebu získala až 30,66 percenta hlasov. Vo voľbách prekvapila aj obec žarnovickom regióne, ktorú vypálili nacisti v januári 1945.

Prečítajte si tiež: Danko tvrdí, že nemá bližšie ani k Ficovi, ani k Sulíkovi Čítajte 

13:44 Andrej Danko naznačil, že polovica SNS podporuje pravicovú vládu a druhá polovica zasa ľavicovú. Danko sa sám označil v rozhodovaní strany za jazýček na váhach. 

"Ja nemám bližšie ani k Robertovi Ficovi ani k Richardovi Sulíkovi. Ja mám najbližšie k voličom SNS," uistil. Jeho strana sa podľa jeho slov musí rozumne rozhodnúť, komunikuje so všetkými lídrami, ktorý sa do parlamentu dostali.

Danko uistil, že voči Mostu-Híd nemá averziu. "Ja delím ľudí len na dobrých a zlých, nie podľa takýchto názorov," uviedol. 

13:30 Predseda Siete Radoslav Procházka ponúkol predsedníctvu strany rezignáciu na svoju funkciu. Jednohlasne ju neprijalo, on sa na hlasovaní nezúčastnil. Predsedníctvo vyjadrilo Procházkovi plnú podporu. Sieť nepôjde na povolebné rokovanie so Smerom. Potvrdil Procházka na tlačovej konferencii.

13:14 Kotlebova strana považuje skutočnosť, že prezident Kiska nepozval na stretnutie ako jediného zástupcu ĽSNS za dôkaz, že všetky parlamentné strany a prezident sú na jednej strane. 

13:10 Hnutie Borisa Kollára Sme rodina podporí svojimi jedenástimi poslancami pravicovú vládu. Na jej čele si vie predseda hnutia Kollár predstaviť šéfa SaS Sulíka. Pripravený je však rokovať so všetkými stranami, vrátane Ľudovej strany Naše Slovensko Mariana Kotlebu a tiež Smeru, hoci s tými spoluprácu odmieta. 

Prečítajte si tiež: Turecko chce od Únie priveľa, Fico odchádza z Bruselu skôr Čítajte 

13:06 Premiér Robert Fico skráti svoj pondelkový program v Bruseli a vráti sa na Slovensko skôr.  Pracovné zasadnutie rady tak Fico neabsolvuje.

12:54 Predseda SNS Andrej Danko prišiel k prezidentovi podľa vlastných slov s veľkou zodpovednosťou. Preferovanú koalíciu novinárom neprezradil. Chce, aby bola prospešná pre ľudí. Danko tiež nečakal, že rokovania budú také náročné. 

12:30 Bugár stále nechcel povedať, či pôjdu do vlády so Smerom alebo SNS. Situáciu stále analyzujú. Bugár však tvrdí, že spoluprácou s národniarmi by si pod sebou podpílili konár a ťažko by ju vysvetľovali voličom. 

"Hrubú čiaru po voľbách by mohli urobiť SaS aj OĽaNO-NOVA. Potom ale neplatí vyhlásenie, že len Bugár musí urobiť hrubú čiaru," povedal novinárom Bugár na margo vyhlásenia šéfa OĽaNO-NOVA Igora Matoviča, podľa ktorého závisí možnosť poskladať stredopravú vládu od ochoty Bugára prehodnotiť odmietavý postoj k SNS.

Bugár tvrdí, že SNS musí byť či už v stredopravej vláde alebo aj vo vláde za účasti Smeru, za kľúčový faktor považuje stabilitu.

12:00 Do paláca prišiel za prezidentom Kiskom predseda Mosta-Híd Béla Bugár.  Jednotlivé  stretnutia prezidenta  s lídrami politických strán trvajú zhruba 25 minút. Na nové stretnutie prichádza ďalší líder o celej hodine.

11:50 Igor Matovič predsedovi Smeru Robertovi Ficovi odkázal, že si môže vymazať jeho číslo vymazať z mobilu.

To, či bude OĽaNO-NOVA súčasťou budúcej vlády, podľa Matoviča záleží od predsedu Mostu-Híd Bélu Bugára a šéfa SNS Andreja Danka.

"Ich vzťah je podstatný. Či si pán Bugár vyberie menšie zlo, teda SNS, ktorá bola štyri roky v karanténe alebo si vyberie megazlo, teda Smer-SD. Toto je kľúčový bod. Keď tento gordický uzol rozsekneme, môžeme sa pohnúť ďalej. Kľúčový je najmä Béla Bugár," povedal Matovič.

Daniel Lipšic je podľa svojich slov prekvapený, že médiá aj elity vyjadrujú z výsledku volieb sklamanie, a to väčšie, ako v roku 2012. Vtedy vyhrala koalícia Výboh, Brhel, Široký, J&T, Penta a mali väčšinu. „Výsledky týchto volieb sú kostrbaté, komplikované, ale sú lepšie ako v roku 2012," podotkol.   

Prečítajte si tiež: Matovič odkázal Ficovi, že si jeho číslo môže vymazať z mobilu Čítajte 

11:38 „Máme takmer tridsať dní na to, aby sa viedli koaličné rokovania. Vláda je absolútne funkčná, nikdy nemala vnútorné rozpory, preto sa nemusí nikto obávať o funkčnosť elementárnych štátnych orgánov. Popritom budeme hľadať riešenia,“ povedal predseda vlády a strany Smer Robert Fico v rozhovore pre pondelkové vydanie Hospodárskych novín.

Narážal na 30-dňovú lehotu, ktorú má prezident podľa Ústavy na zvolanie ustanovujúcej schôdze parlamentu, na ktorej sa noví poslanci ujmú funkcií.  „Na tejto schôdzi sa budú musieť voliť orgány Národnej rady SR, takže bez nejakej dohody nie je možné takúto schôdzu zorganizovať,“ hovorí Fico.

Počas tohto obdobia Ficova vláda naďalej vládne, dokonca môže prijímať aj zákony, keďže naďalej sa v parlamente môže oprieť o svojich 83 poslancov. Pokiaľ by sa do mesiaca nepodarilo dohodnúť vládnu koalíciu, Fico by po dohode s Kiskom mohol vládnuť ďalej, ale s prijímaním nových zákonov by bol problém - Smer bude mať po mesiace v parlamente už len 49 poslancov.

Prečítajte si tiež: Fico môže vládnuť počas ústavnej krízy, no v parlamente príde o väčšinu Čítajte 

11:31 Občianska platforma Nie v našom meste, ktorá rozvíja a podporuje toleranciu v Banskej Bystrici, organizuje v pondelok o 18.00 h na banskobystrickom Námestí SNP akciu, na ktorej chce vyjadriť svoj postoj k volebnému úspechu Ľudovej strany Naše Slovensko.

Prečítajte si tiež: Bystrica sa dnes pridá k antifašistickej mobilizácii Čítajte 

"Solidarita, porozumenie a tolerancia dostali v parlamentných voľbách na frak. História ukázala, aká nebezpečná je pštrosia politika. Vytiahneme hlavy z piesku a povieme fašizmu NIE," konštatovala za organizátorov Dorota Martincová.

11:00 O jedenástej prišiel za prezidentom líder „Obyčajných“ Igor Matovič spolu s Danielom Lipšicom. 

10:55 Kiskove rozhodnutie je podľa Sulíka jediný správny krok. Ak sa Ficovi vládu zostaviť nepodarí, Sulík ako by mal dostať poverenie ako druhý v poradí.

Zatiaľ to však považuje za predčasnú otázku. "Uvidíme, ako Robert Fico s poverením naloží, potom som pripravený ísť do toho," vyhlásil Sulík. Uznáva tiež, že zostaviť vládu nejde zo dňa na deň, v naťahovaní času však nevidí zmysel.

"Tie otázky, ktoré musia byť zodpovedané, sa veľmi rýchlo zúžia. Ako sa k tomu postaví Béla Bugár (Most-Híd), možno Andrej Danko (SNS), potom to pôjde veľmi rýchlo. Ale 30 dní by som považoval za zbytočne dlhý čas," deklaroval. 

Sulík tvrdí, že Kiska ho v rozhovore nevyzval, aby zvážil v prípade potreby odmietavý postoj SaS ku koalícii so Smerom. Stále tak platí, že liberáli so Smerom do vlády nepôjdu. "Bol by to taký mačkopes. Našim voličom sme sľúbili, že nepôjdeme so Smerom do vlády," zopakoval s tým, že Fico ho zatiaľ nekontaktoval.

10:35 Podpredseda KDH Peter Belinský sa vzdal straníckej funkcie. V nedeľu po volebnom neúspechu vedenie strany ponúklo svoje funkcie straníckym orgánom. „V nedeľu som čakal, že celé vedenie bude konať takto. Keď som videl, ako to bolo prezentované, urobil som osobný krok,“ povedal Belinský. 

10:00 Predseda najsilnejšej pravicovej strany SaS Richard Sulík prišiel za prezidentom v dobrej nálade, na poranenej pravej ruke má podľa vlastných slov osem štichov. 

Šéf liberálov sa na rozhovor s prezidentom teší, pretože sa poznajú už desať roko.v. Od kedy je vo funkcii tak sa nevideli a teší sa, pretože si majú čo povedať.

9:40 Pozrite si možné koalície, ktoré môžu vládnuť Slovensku. Najpravdepodobnejšia je štvorkoalícia so Smerom.

9:38 Prezident Kiska podľa Denníka N s Robertom Ficom niekoľkokrát od výsledkov volieb telefonoval. Premiér v pondelok rokuje na summite EÚ + Turecko v Bruseli.

9:36 Na záver Kiska zagratuloval kandidátom, ktorí boli zvolení do parlamentu. 

9:34 „Som rozhodnutý, že po prvom kole rozhovorov už v utorok poverím predsedu strany Smer zostavením vlády a väčšinovej koalície, ktorá by za vládou stála,“ rozhodol prezident. 

9:30 "Máme tu iné výsledky nech ich predpokladala väčšina politických strán a budeme mať v parlamente radikálny politický extrémizmus v rovnošatách," vyhlásil prezident. Kiska označil situáciu za komplikovanú a s Kotlebom nebude rokovať. 

Prečítajte si tiež: Čas extrému Čítajte 

 

 

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Sportnet

Juraj Slafkovský.

Slovenský útočník oslávi na Veľkonočnú sobotu 20 rokov.


SITA
Dalibor Dvorský v drese Sudbury.

Slovenský útočník strelil svoj premiérový gól v play-off OHL v kariére.


Nemeckí futbalisti v nových dresoch ešte od Adidasu.

Nemecká futbalová reprezentácia urobila odvážny krok pred domácim EURO 2024.


Luboš Brabec
ŠK Slovan Bratislava U21 - Tatran Prešov: ONLINE prenos zo zápasu 22. kola II. ligy.

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu 22. kola II. ligy: ŠK Slovan Bratislava U21 - Tatran Prešov.


SkryťZatvoriť reklamu