SME
Štvrtok, 8. jún, 2023 | Meniny má Medard

Finančná správa šíri hoax

Na fámu upozornila v roku 2011 česká blogerka. Finančná správa zverejnila hoax z preventívnych dôvodov.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ SME - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)

BRATISLAVA. Finančná správa varuje pred zneužitím odhodených bločkov hoaxom. Informovala o tom webová stránka omediach.com.

„Nakúpila som v supermarkete a lístok som nechala pri pokladni, vždy to tak nechávam, veď to predavačka vyhodí. Ale tentoraz vzal lístok muž, ktorý stál v rade za mnou. Keď som prišla k autu, začal kričať na celé parkovisko, že som mu ukradla košík s nákupom, že má na to blok (ten môj vyhodený) a zavolal policajtov. Zachránilo ma, že som platila kartou. Keď to muž počul, ušiel. Inak by som, podľa policajta, mala problém, pretože doklad o zaplatení mal on, nie ja. Takéto prípady sú vraj čoraz častejšie...,“ zverejnila Finančná správa vo varovaní na svojej webovej stránke a na Facebooku.

InzerciaSkryťVypnúť reklamu

„Písala nám kupujúca. Či je to hoax alebo nie, opatrnosti nikdy nie je dosť,“ reagovala Finančná správa na sociálnej sieti, keď ju na omyl upozornili.

Ako uvádza web omediach.com, o príbehu z hoaxu informovala aj agentúra SITA, Pluska a portál Aktuálne.sk Aktuality.sk.

„Finančná správa dostala tento podnet na adresu pokladnica@financnasprava.sk, Na tejto adrese úrad prijíma podnety týkajúce sa bločkov. Tento podnet sa netýkal upozornenia na konkrétne protiprávneho konanie podnikateľa, či nevydávania bločkov. Správu sme preventívne zverejnili, aby boli občania upozornení, s akým konaním sa môžu stretnúť,“ uviedla Patrícia Macíková, hovorkyňa Finančnej správy.

Hoax podľa portálu omediach.com vznikol pred niekoľkými rokmi, v máji 2011 na text upozornila česká blogerka.

InzerciaSkryťVypnúť reklamu

"Nakúpil som v ochode a bloček zahodil. Keď som prišiel s vozíkom k autu, pribehol "hnedočech" a obvinil ma, že som mu vraj ukradol nákup. Záchránilo ma, že som platil kreditnou kartou. Keď to Cigán počul, utiekol," píše sa v českej verzii hoaxu.

Portál omediach.com upozorňuje, že takmer totožná fáma sa šíri v internetových diskusiach a na sociálnych sieťach.

Inzercia - Tlačové správy

  1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
  2. Aj vaše dieťa sa môže veľmi jednoducho nakaziť parazitmi.
  3. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
  4. Viac kusov hydiny do každej rodiny
  5. Ako znížiť vysoký cholesterol?
  6. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
  7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
  8. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
  1. Ostré videnie vďaka špeciálnym biometrickým šošovkám
  2. Viac kusov hydiny do každej rodiny
  3. Super zábava, super deň
  4. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
  5. Ako znížiť vysoký cholesterol?
  6. Čo priznali rodičia?
  7. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
  8. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
  1. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie 15 208
  2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 12 155
  3. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody 6 743
  4. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 6 068
  5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 5 901
  6. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 5 502
  7. Ak si teraz predplatíte mesačník INDEX, získate knihu zadarmo 5 142
  8. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 4 099
InzerciaSkryťVypnúť reklamu
InzerciaSkryťVypnúť reklamu
InzerciaSkryťVypnúť reklamu
InzerciaSkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Fedor Blaščák.

Segregácia rómskych detí sa stala nepriznanou, no faktickou štátnou doktrínou.


10. máj
Vladimír Ledecký.

Komisia by mala byť zložená z ministerských úradníkov, zástupcov krajov, ale aj akademickej obce.


TASR 10. máj
Minister školstva Ján Horecký.

Eurokomisia viedla konanie voči Slovensku od roku 2015.


TASR 26. apr
Janka Zacharová.

Pozrite si rozhovor z projektu Akana.


18. apr
SkryťZatvoriť reklamu