Úradníci najskôr muža pre podozrenie z falošnej práceneschopnosti prepustili z práce. Či išlo skutočne o podvod, preveria až teraz. Prekážalo im tiež, že terénny sociálny pracovník je viac v teréne ako v kancelárii.
BRATISLAVA. „Išiel som na vyšetrenia k lekárom, priniesol som zamestnávateľovi od nich potvrdenie, ale na druhý deň ma bez upozornenia prepustili,“ hovorí terénny sociálny pracovník Marek Horváth z Trebišova.
Po štyroch rokoch práce v osade bez sťažností dostal Horváth krátko po voľbách od mesta výpoveď.
„S dcérou sme ráno absolvovali trojhodinové vyšetrenie pre podozrenie na cukrovku, zastavil som sa aj u svojho obvodného lekára, aby mi dal odporučenie k neurológovi pre bolesť v chrbtici, doklady z ambulancií som doručil vedúcim ešte v ten deň,“ vysvetľuje Horváth.
Vedenie mesta potvrdenie, ktoré mu vystavila sestrička s originálnou pečiatkou lekárky, považovalo za falošné.
„Na druhý deň mi mestskí policajti doručili okamžitú výpoveď pre porušenie pracovnej morálky,“ opisuje muž, ktorý si po dvoch týždňoch našiel v meste nové zamestnanie. Od pondelka robí v miestnej škole ako asistent učiteľa pre rómske deti.
Horváth si myslí, že výpoveď bola reakciou doterajšieho primátora mesta Mariána Kolesára (Trebišov nahlas) na to, že neuspel v komunálnych voľbách medzi Rómami.